C2C

piątek, maja 13, 2005

Visual Web Developer 2005 - nauka ASP .NET

Dla osób pragnących nauczyć się programować w języku ASP .NET 2.0, firma Microsoft przygotowała nie lada gratkę. Prawdę powiedziawszy nie wiem, ile czasu program ten leży na serwerze, ale ja dopiero teraz go zauważyłem, więc dzielę się spostrzeżeniami. Mowa tutaj o Visual Web Developer 2005 Express Edition Beta 2 wraz z ASP.NET 2.0 Beta 2. Wiem, nazwy nieco przydługawe, ale niech to nikogo nie odstrasza.

Visual Web Developer to, według słów ze strony asp.net, łatwe w użyciu narzędzie, idealne do nauki ASP .NET. Tworzymy interfejsy naszych stron www wizualnie, kod możemy pisać w języku Visual Basic, C# lub J#. Całość jest zintegrowana z SQL Server 2005 Express.

Ciekawe.

Prawdę powiedziawszy pasjonuje mnie wsparcie MS dla młodych programistów. Chodzi mi tutaj o całą linię produktów sygnowanych końcówką Express. Są to jakby zubożone wersje normalnych developerskich molochów MS’a, z łatwiejszym interfejsem oraz wsparciem na naukę i zabawę (bo programowanie pierwszych aplikacji to przecież nie lada zabawa). Zobaczymy jak potoczy się to dalej.

Brak komentarzy: